Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

środa i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

  2022


Uroczystość św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2022 r.


 Wigilia Paschalna
16.04.2022 r.


 Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

5 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA 5 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
15.05.2022 r.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 dzieci z klas czwartych wraz z rodzicami i chrzestnymi obchodzą Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej.

Dzieciom rocznicowym życzymy pełni darów Ducha Świętego i nowej gorliwości w spotkaniach z Chrystusem Eucharystycznym. Serdecznie zapraszamy dzieci rocznicowe wraz z rodzicami na Msze święte w tym tygodniu i majówki, które będą uzupełnieniem Białego Tygodnia, który był utrudniony na skutek pandemii.

Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30, zaś w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej, serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Spotkanie Grupy biblijnej dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00, zaś we wtorek o godz. 20.00 spotkanie wspólnoty mężczyzn, serdecznie zapraszamy.

Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z klas siódmych będzie miała spotkanie w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 16 czerwca i tak jak rok temu po Mszy św. o godz. 9.30, planujemy przejść ulicami; Banacha, Kuźnicy Kołł, Ks. Meiera i Felińskiego w procesji do czterech ołtarzy.

O przygotowanie ołtarzy jak co roku prosimy:

 

  • I- szy - Róża św. Weroniki; św. Ojca Pio; św. Maksymiliana i św. Jadwigi Królowej
  • II- gi - Róża św. Siostry Faustyny; św. Zygmunta Felińskiego i św. Antoniego
  • III-ci - Róża bł. Jerzego Popiełuszki; św. Jana Pawła II i św. Brata Alberta
  • IV-ty - Rodzice dzieci komunijnych i Róża św. Stanisława Biskupa i Męczennika

 Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski

Z racji Uroczystości św. Stanisława, Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski pragniemy naszymi modlitwami otoczyć naszego Ksiądz Proboszcz Stanisław Wątroba w dniu Jego imienin.

Czcigodny Księże Proboszczu.

W imieniu całej naszej parafialnej wspólnoty pragniemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia imieninowe.

Życzymy, aby Pan Bóg obdarzył Cię dobrym zdrowiem,
by Matka Boża, Królowa Apostołów
otaczała Cię ks. Proboszczu swoją macierzyńską opieką
a także na każdy dzień wypraszała potrzebne łaski.

Św. Stanisławie, biskupie i męczenniku, dzisiejszy patronie
– Twojej szczególnej opiece polecamy naszego ks. Proboszcza Stanisława
i prosimy, abyś wstawiał się za Nim u tronu Bożego.

Niech Duch św. prowadzi Cię, oświeca,
uczy, i wspiera, a dobry Bóg zawsze stawiał
na Twej drodze kapłańskiej samych życzliwych ludzi.

Do życzeń dołączamy duchowy prezent w postaci naszej modlitwy.
Bóg zapłać i szczęść Boże w dalszej posłudze kapłańskie.

Rada Parafialna, Grupy Parafialne
oraz cała wspólnota parafii Chrystusa Króla


Galeria >>>


Zmartwychwstanie Pańskie - 17.04.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
NA NIEDZIELĘ 
ZM
ARTWYCHWSTANIA 
PAŃSKIEGO 
17.04.2022 r. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Boży, którzy przygotowali Kościół na Uroczystość Wigilii Paschalnej. Dziękujemy wszystkim którzy tak licznie chodzili na Drogi krzyżowe, Gorzkie Żale, Rekolekcje i na Triduum Paschalne. Dziękujemy Ks. Krzysztofowi, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, całej służbie liturgicznej. Dziękujemy wszystkim parafianom, dzieciom młodzieży i starszym, że tak licznie się spowiadali i przychodzili na wyznaczone adoracje w Ciemnicy i Grobie Bożym. Dziękujemy za życzenia świąteczne skierowane w stronę nas kapłanów i gości oraz za wszelką pomoc i dobroć, wszystkim jeszcze raz serdeczne „Bóg zapłać”. 

Galeria - Wigilia Paschalna >>> 


 


Życzenia wielkanocne dla parafian i wszystkich gości A.D. 2022 

Rok 2022, który wszyscy przeżywamy niesie wiele dobra i piękna oraz wiele wydarzeń zbawczych i światowych w których uczestniczymy, oraz niesie straszliwą wojnę i ludobójstwo na Ukrainie jakie zadają Rosjanie każdego dnia, napadając na wolne i suwerenne państwo Ukraińskie.
W tych wydarzeniach Kościoła i świata, płyną gorące życzenia wielkanocne od ołtarza Chrystusa Króla i pustego grobu, do was drodzy parafianie i drodzy goście.
Niech Maryja nasza najlepsza Matka, która razem z apostołami oczekiwała na zmartwychwstanie Syna Swojego,
będzie dla nas wszystkich jedynym świadkiem tej wielkiej Tajemnicy wielkanocnej, tajemnicy tego który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia.
Niech Maryja wyjedna nam pogodę ducha, zdrowie oraz radość płynącą z pustego grobu, której nie zdoła zniweczyć żaden lęk przemijającej pandemii oraz brutalnej wojnie na Ukrainie oraz tych wszystkich, którzy próbują wszelkimi sposobami dalej zamazywać prawdę pustego grobu a swoim zachowaniem nadal żyją dzisiaj tak jakby Boga nie było.
Najmilsi w Chrystusie! „Chrystus prawdziwie zmartwychwstał - Alleluja”
i niech ta wiara, nadzieja, miłość i radość nigdy nie gasną w waszych sercach.
Jako duszpasterze i rada parafialna jak co roku życzymy wszystkim świętości życia,
spokojnych, dobrych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych „Szczęść Boże”.


 

4 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie
na 4 Niedzielę Wielkanocną
08.05.2022 r.
 

Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30, zaś w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej, serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła w drugą niedzielę miesiąca. Za wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie nabożeństwo majowe a po nim jak co miesiąc nabożeństwo, które poprowadzi „Wspólnota Modlitwy Kontemplacyjnej”. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy uwielbienia i dziękczynienia.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas czwartych będzie w przyszłą niedzielę 15 maja na Mszy świętej o godz. 12.30.

Dlatego bardzo prosimy wszystkich parafian, aby w najbliższą niedzielę uczestniczyli na innych Mszach świętych, zaś Msza święta o godz. 12.30 niech zostanie tylko dla dzieci rocznicowych i ich rodzin.

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych na spotkanie organizacyjne w środę 11 maja na godz. 19.00 do salki katechetycznej, zaś dzieci rocznicowe zapraszamy na próbę w czwartek 12 maja na godz. 19.00 do Kościoła.

Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z klas szóstych będzie miała spotkanie w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.Procesja w Niedzielę Palmową - 10.04.2022 r.


W dniu dzisiejszym - 10 kwietnia 2022 r. obchodzimy pamiątkę Uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, a tym samym rozpoczynamy Wielki Tydzień. 

Podczas uroczystej liturgii, na Mszy św. o godz. 11.00 ks. Proboszcz poświęcił wszystkie palmy przyniesione do świątyni.  Po poświęceniu odbyła się procesja do kościoła, która upamiętniała wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

Na zakończenie liturgii odbyły się wybory największej oraz najpiękniejszej palmy a dzieci otrzymały słodkie upominki.

Galeria >>>


 

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.