Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

wtorek i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35
email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.


więcej informacji

Z życia parafii

 2023


Imieniny Ks. Proboszcz
Uroczystość św. Stanisława
07.05.2023 r.


 Wigilia Paschalna
i Procesja Rezurekcyjna
08.04.2023 r.


 Liturgia Wielkiego Piątku
07.04.2023 r.


 Niedziela Palmowa
02.04.2023 r.


 Misje święte
26-31.03.2023 r.

 


Zespół Ludowy
z Łapanowa
29.01.2023 r.


 Jasełka Przedszkolaków
15.01.2023 r.


 Uroczystość Objawienia Pańskiego
06.01.2023 r.

Spotkanie opłatkowe grup parafialnych

 


 

W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Budowa kościoła

Budowę kościoła można wspierać poprzez:

  • wpłaty na konto parafii
  • wpłaty na listę imienną w II-gą niedzielę każdego miesiąca
  • ofiary w podpisanych kopertach składane na tacę (szczególnie w II-gą niedzielę każdego miesiąca)

Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg Zapłać, informując, że w ich intecji odprawiana jest Msza Św. w czwartek po II-giej niedzieli miesiąca

KONTO BUDOWY KOSCIOŁA:
Bank Pekao S.A. I O/Kraków, Rynek Główny 31
891240 1431 1111 0000 1047 3351
Rok 2012

Dnia 20 czerwca 2012 roku zostały przywiezione ławki do nowego Kościoła, które zostały umieszczone w czterech rzędach w nawie głównej i nawach bocznych. Ławki te będą służyć na wiele lat, zostały wykonane solidnie z dębowego drzewa oraz dobrze wpasowały się w wystrój nowego Kościoła. Dziękujemy tym którzy tak chętnie zgłosili się do pomocy przy rozładunku tych pięciu dużych "TIRÓW" oraz tym którzy już starają się aby te ławki zostały spłacone w miarę szybko. Wszystkim serdeczne "Bóg zapłać" ks. Proboszcz oraz Rada Parafialna.

 

Nowe ławki w kościele - Galeria


 

Rok 2009

Dzięki Panu Bogu oraz ofiarnym parafianom i pomocy parafii patronackich plan budowy Kościoła na rok 2008 został zrealizowany. Zostały wymurowane ściany Kościoła do wysokości 10 metrów oraz wylane 24 żelbetonowe filary Kościoła. Zaś w ostatnich miesiącach został wylany strop na całym Kościele co pozwoliło zamknąć stan surowy Kościoła tuż przed zimą.

W planach budowy na rok 2009 to pilne wykonanie dachu i wieży a potem w kolejności zamykanie stanu surowego Kościoła.

Wznosząc widzialny Kościół materialny nie możemy ani na moment zapominać o budowaniu Kościoła duchowego dla tych co już należą do wspólnoty i dla tych co integrują się z nową parafią Chrystusa Króla na os. Gotyk.


Rok 2008

Rok 2008 to czas kolejnych planów, to dalsza praca nad integrowaniem tak młodej parafii budując wspólnotę zarówno duchową jak i materialną - wznosząc mury nowego Kościoła Chrystusa Króla.

W planach roku 2008 to murowanie ścian Kościoła do wysokości 9 metrów oraz wylewanie 24 filarów Kościoła. Czy strop żelbetonowy Kościoła uda się w tym roku jeszcze wykonać to trudno powiedzieć. Wszystko będzie zależało od wielu czynników, a szczególnie od naszych parafian, ich modlitwy i ofiarności oraz bezpośredniej pomocy na placu budowy Kościoła.


Rok 2007

Kontynuacja prac budowlanych i zagospodarowania terenu. Dopracowanie Architektury wnętrza Kościoła. Marzec - zakończenie wykonywania fundamentów. Kwiecień/Maj - wykonanie systemu wentylacji i ogrzewania. Czerwiec-Grudzień - wykonanie parkingu, części dróg wewnętrznych i ogrodzenia. Wykonanie szalunków na filary do nowego kościoła.


Rok 2006

Dokończenie załatwiania spraw formalnych oraz dopracowanie Architektury Kościoła. W planach jak Bóg pozwoli i dobroć ludzi rozpocząć Fundamenty Nowego Kościoła tak zwany stan zerowy i nieco zagospodarować otoczenie I i II etapu budowy. Grudzień - wykonywanie fundamentów.


Rok 2005

Od jesieni 2004 r do wiosny 2005r trwają dopracowania wybranej Koncepcji Kościoła przez Architekta i złożenie do Urzędu Miasta wszystkich niezbędnych dokumentów do realizacji III etapu budowy tj. Obiektu Sakralnego Kościoła. Równocześnie trwają prace niezbędne jak uzbrojenie terenu;

  • doprowadzenie ostateczne prądu,
  • doprowadzenie Kanalizacji Sanitarnej i Kanalizacji Deszczowej
  • zakupienie niezbędnej działki przylegającej do działki kościelnej
  • dokonanie ponownych badań geologiczno - inżynierskich posadowienia Kościoła z akceptacją Głównego Geologa Wojewódzkiego
  • inne prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę Kościoła

Rok 2004

Wiosną - prace budowlane / systemem gospodarczym/ zostały wznowione. Z każdym tygodniem trwało wykańczanie pomieszczeń niezbędnych do zamieszkania i duszpasterstwa. Wszystkie instalacje wewnętrzne wraz z Kotłownią były instalowane. Wykonanie instalacji oświetleniowej wokół Kaplicy i Domu Parafialnego Przewidziana Wizytacja Parafii po raz pierwszy,, zdopingowała wysiłki budowlane, aby wykończyć całość Domu Parafialnego, co udało się zrobić na czas jesiennej Wizytacji Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego. Przy równoczesnym wykańczaniem Domu Parafialnego trwają opracowania Nowej Koncepcji Architektury Kościoła. Jesienią - Komisja do spraw Budownictwa Sakralnego przy Kurii po wielu przedstawionych Koncepcjach Architektonicznych tym razem przez wielu Architektów zatwierdziła jeden z Wariantów Architektury Kościoła.


Rok 2003

Po 19 marca - prace budowlane/ systemem gospodarczym/ zostały wznowione. Z każdym miesiącem przybywała nowa kondygnacja Domu Parafialnego. W czerwcu Ks. Kardynał mianował do pomocy drugiego Kapłana i to wyzwanie nadało nowego przyśpieszenia budowlanego. Była cicha nadzieja, że nowy ks. Wikariusz zamieszka od września w nowym mieszkaniu Domu Parafialnego. Pomoc Boża i Dobroć Ludzka sprawiła, że udało się zamknąć stan surowy Domu Parafialnego i wykończyć jedno mieszkanie dla Księdza.


Rok 2002

10 lutego Jego Eminencja Ks. Kardynał Franciszek Macharski dokonuje poświęcenia Kaplicy i udziela Sakramentu Bierzmowania Pierwszej Grupie Młodzieży " nazywając ich wiosną Kościoła i Zwiastunami Dobrej Nowinie o początku tworzenia i budowania żywego i materialnego Kościoła. Wraz z duszpasterstwem trwa załatwianie pozwolenia na II etap budowy tj. Domu Parafialnego, aby można było zamieszkać wśród wiernych. Po otrzymaniu kolejnego pozwolenia na budowę przystąpiono / systemem gospodarczym/ do budowy Domu Parafialnego. Wykończono pomieszczenie Zakrystii i parter Domu Parafialnego, gdyż środki materialne nie pozwoliły na zamknięcie stanu surowego Domu Parafialnego.


Rok 2001

1 maja pierwsza majówka odprawiona przy ołtarzu polowym i początek duszpasterstwa na Osiedlu Gotyk o którym mało kto słyszał. Obudowano Ołtarz polowy i wykonano zadaszenie pod pierwszą Kaplicę Polową ,która służyła przez całe lato do duszpasterstwa. Wraz z duszpasterstwem rozpoczęły się sprawy urzędowe starając się o pozwolenie na budowę I etapu to jest Kaplicy. W sierpniu geolog wykonał Ekspertyzę Geotechniczną gruntu pod budowę Kaplicy, Domu Parafialnego i Kościoła. Do budowy I etapu tj. Kaplicy przystąpiono we wrześniu z myślą o ukończeniu jej jeszcze przed zimą. Firma budowlana STAN BUD początkiem grudnia oddała pod klucz Nową Kaplicę do której przeprowadziliśmy się wraz z otrzymaniem Dekretu Ks. Kardynała o powołaniu Nowej Parafii Pod Wezwaniem Chrystusa Króla w Krakowie na Osiedlu Gotyk.


Rok 2000

W miesiącu wrześniu przy udziale /niewielu ludzi z Kręgów Rodzin/ rozpoczęły się prace przygotowujący plac na poświęcenie go pod budowę Kościoła. Został wstawiony Krzyż Jubileuszowy oraz Ołtarz polowy. Teren działki trzeba było ogrodzić i wykonać drogę dojazdową od Al. 29 Listopada do placu budowy. W piątek 17 listopada w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 Jego Eminencja Ks. Kardynał Franciszek Macharski wraz z wieloma dostojnikami Kościoła i Kapłanami przy udziale licznych parafian i gości odprawił pierwszą Mszę św. poświęcając plac pod budowę nowego Kościoła i Krzyż Jubileuszowy.

Liturgia dnia

Misje święte


26 - 31.03.2023 r. 

Program Misji św.

Linki

   

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.