Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

środa i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

  2022


Uroczystość Bożego Ciała
16.06.2022 r.


 

Rocznica I Komunii Św.
15.05.2022 r.
 


I Komunia Św.
01.05.2022 r.

Plik video - skrót


 

Uroczystość św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2022 r.


 Wigilia Paschalna
16.04.2022 r.


 Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Akademia Złotej Jesieni

powstała przy naszej parafii w 2005r. Tworzą ją osoby, które oprócz poszerzania swojej wiedzy, pragną zdobywać nowe umiejętności, rozwijać swoje zainteresowania, poznawać ciekawych ludzi a przede wszystkim lubią przyjemnie spędzać swój wolny czas.

 

2017

 

2005

 

Opiekunem grupy jest ks. proboszcz Stanisław Wątroba, natomiast koordynatorem zajęć Aldona Kopyś. Słuchaczem może zostać każdy, kto jest już w wieku emerytalnym i w związku z zakończeniem pracy zawodowej ma mnóstwo wolnego czasu, a spotkania w kręgu innych osób, zbliżonych wiekiem i o podobnych zainteresowaniach sprawiają mu radość i przyjemność. W każdej chwili można dołączyć do naszej grupy- wystarczy przyjść na nasze spotkanie.

Spotkania  odbywają się raz w tygodniu, po wieczornej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii. Organizujemy tu zarówno wykłady, prelekcje jak też zajęcia w grupach. Prowadzimy tu również dyskusje i rozmowy na różne tematy. A więc przy kawie, herbacie, ciastku w towarzystwie serdecznych osób spędzamy mile i ciekawie swój wolny czas.

Zajęcia nasze trwają od października do maja (czerwiec - wrzesień, to przerwa na pracę w ogródkach, dłuższe wakacyjne wyjazdy z rodziną). Na uroczystym zakończeniu roku, każda osoba otrzymuje dyplom uczestnika Akademii Złotej Jesieni. Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich zajęciach, nie ma również egzaminów. A dyplomy końcowe mają charakter symboliczny. Przez wiele lat można zapisywać się na Akademię Złotej Jesieni, czyli przez wiele, wiele lat można uczestniczyć w jej zajęciach.


Zajęcia nasze są podzielone na następujące bloki tematyczne:

Spotkania edukacyjne - poszczególni uczestnicy przygotowują referaty na wcześniej ustalone, ciekawe tematy- o ich wyborze decydują sami uczestnicy,(m.in. cykl spotkań „Poznajemy patronów naszych ulic”. „Szlakiem krakowskich świętych”, „Wspomnienia z naszych pielgrzymek po sanktuariach Europy”)

Spotkania świąteczne - organizowane raz w miesiącu, w czasie których przy herbacie, kawie, owocach i słodkim poczęstunku, w towarzystwie serdecznych osób, obchodzimy ważne dla uczestników święta,(należy tu wymienić: uroczyste spotkanie z okazji rozpoczęcia kolejnego roku działalności, spotkanie ze św. Mikołajem, spotkanie opłatkowe, Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzień Kobiet, spotkanie przy jajeczku, Dzień Matki, wspólne grillowanie z okazji zakończenia roku).

Warsztaty plastyczne - usprawniające zdolności manualne i rozwijające zainteresowania (np, wykonanie kartek świątecznych, stroików, z masy solnej ozdób choinkowych, artystyczne malowanie wydmuszek, wykonanie z liści jesiennych wspaniałych bukietów róż a z resztek włóczki ciepłych bamboszy.)

Gimnastyka - w miesiącu marcu 2006r rozpoczęliśmy zajęcia z gimnastyki. Spotkania odbywały się raz w tygodniu. Każdy chętny poprawienia swojej kondycji przynosił karimatę i wygodny strój sportowy(najczęściej podkoszulek i dresy).Zajęcia obejmowały zestaw ćwiczeń mających na celu wydłużenie mięśni i ich uelastycznienie, poprawienie postawy ciała i ogólnie utrzymanie w dobrej kondycji fizycznej. Ze względu na zmianę pomieszczenia spotkań Akademii w 2009r zajęcia te zostały odwołane.

Gimnastyka umysłu - gimnastykujące umysł, dla sympatyków gry w szachy i brydża.

Spotkania o charakterze informacyjnym- w zależności od potrzeb.

Wieczory poezji i śpiewu - dla wszystkich miłośników poezji i śpiewu (w listopadzie wieczór poezji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości, w styczniu śpiew kolęd).

Oprócz tego wspólnie chodzimy na różne imprezy kulturalne oferowane przez krakowskie ośrodki. Staramy się wybierać te, na które wstęp jest wolny - aby każdy z uczestników mógł pójść. Najczęściej korzystamy z ofert proponowanych przez Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. Tu należy wymienić bardzo miłe spotkanie z aktorką Dorotą Segdą, Tadeuszem Hukiem, koncert w wyk. A. Skoczek(flet) i M. Gardoń- Preinl (fortepian) oraz cykl bardzo ciekawych wykładów z psychologii prowadzonych przez Magdalenę Sękowską psychologa, terapeutę i doradcę rodzinnego Towarzystwa Rozwoju Rodziny.


Ale w sposób najpełniejszy Akademię Złotej Jesieni zobrazują wypowiedzi samych uczestników. Oto niektóre z nich:

Tosia :

„Cieszę się, że Akademia Złotej Jesieni powstała i mogę uczestniczyć w zajęciach, które nam organizuje. Bardzo cenię sobie znajomość z osobami, które poznałam za przyczyną Akademii.

Tym samym wyrażam słowa wdzięczności i uznania dla pani Aldony za to, że pomyślała o potrzebach tych osób.

Pomysł stworzenia Akademii w tutejszym środowisku jest szczególnie trafny, gdyż społeczność nasza jest młoda, nie zakorzeniona, mieszkańcy żyjący obok siebie nie znają się. W większości przybyliśmy z różnych miejscowości, gdzie otoczeni byliśmy gronem znajomych osób, które dawały nam poczucie bezpieczeństwa. Dzięki Akademii łatwiej zaadoptować się w nowym miejscu.

Dobrze Akademio, że jesteś, życzę ci dalszego rozwoju.”

Krysia :

„Uczestnictwo w spotkaniach Akademii Złotej Jesieni daje mi możliwość spotkania ciekawych ludzi, udział w różnorodnych zajęciach, wspólne oglądanie sztuk teatralnych, koncerty, zajęcia manualne, wykłady na interesujące tematy, trochę rozrywki, w tym ognisko, wspólne śpiewanie kolęd.

Zajęcia są interesujące, każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego i rozwinąć swoje umiejętności i zainteresowania.”

Marianna :

„Uczestnicząc w spotkaniach nawiązałam bardzo bliskie kontakty towarzyskie, co pomogło mi na łagodne wejście w nowe środowisko. Nie czuję się już taka samotna, bo w pobliżu mieszkają osoby, które znam. Z ochotą przychodzę na spotkania, gdzie oprócz mile spędzonego czasu, poszerzam swoją wiedzę i nabywam nowe umiejętności manualne. Mile wspominam warsztaty plastyczne, na których nauczyłam się robić z liści jesiennych wspaniałe bukiety róż.”

Antoni :

„Akademia Złotej Jesieni umożliwia nawiązanie nowych kontaktów i poznanie nowych ludzi. Jest to szczególnie cenne w naszym środowisku, gdzie większość z nas to ludzie, którzy przenieśli się z innych, często odległych miejscowości. Zajęcia w Akademii zobowiązują do wyjścia z domu, oderwania się od codziennych zajęć. Szkoda tylko, że jak dotychczas, w zajęciach bierze udział tak mało osób. Nasza grupa liczy około 14 osób.

Działająca przy naszej parafii Akademia Złotej Jesieni ma swój sens. Jest to wielkie wyzwanie dla nas wszystkich, a zarazem piękne dzieło. Jest jednak rzeczą istotną i ważną to, abyśmy potrafili wspólnie, w sposób umiejętny to dzieło tworzyć. Z radością czekamy na kolejne osoby, które dołączą do naszej grupy.Zakończenie Roku Akademii 2016/2017

 • dsc_0619_837
 • dsc_0621_839
 • dsc_0622_840
 • dsc_0623_841
 • dsc_0624_842
 • dsc_0626_844

Simple Image Gallery Extended

WSPÓLNE GRILLOWANIE 2010

 • grill-2010-0
 • grill-2010-1
 • grill-2010-2

Simple Image Gallery ExtendedSPOTKANIE PRZY JAJECZKU 2010

 • azj-wielkanoc-2010-0
 • azj-wielkanoc-2010-1
 • azj-wielkanoc-2010-2

Simple Image Gallery Extended

ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMII 2008 / 2009

 • akademia-zlotej-jesieni-0
 • akademia-zlotej-jesieni-1
 • akademia-zlotej-jesieni-2

Simple Image Gallery Extended
Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.