Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

środa i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

  2022


Uroczystość Bożego Ciała
16.06.2022 r.


 

Rocznica I Komunii Św.
15.05.2022 r.
 


I Komunia Św.
01.05.2022 r.

Plik video - skrót


 

Uroczystość św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2022 r.


 Wigilia Paschalna
16.04.2022 r.


 Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Żywy Różaniec


Królowo Różańca Świętego … módl się za nami

"Żywy Różaniec" jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Organizacja ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego "Ojcze nasz" 10 "Zdrowaś Maryjo" i jednego "Chwała Ojcu".
Każda "Żywa Róża" składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy "zmianie tajemnic". Przy tej zmianie, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej "Żywej Róży"były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice w sumie
dwudziestu. Tak więc, nawet, gdy poszczególni członkowie "Żywej Róży" odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice. Przy dokonywaniu zmian uważamy, żeby co miesiąc każdy uczestnik tej modlitwy miał do rozważenia kolejna tajemnicę. Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc.Takie zasady obowiązują przy organizowaniu "Żywych Róż" na całym świecie.

 foto źródło: www.rozaniec.eu Wydawnictwo Sióstr Loretanek

W naszej nowej parafii p.w. Chrystusa Króla już w roku 2000 powstała Róża Kobiet, która pod przewodnictwem Pani Janiny Dąbrowskiej jest do dzisiaj żywym filarem tworzącej się parafii i budującego nowego Kościoła.
Patronką Róży Kobiet jest św. Weronika. 
W każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.30 następuje wzmianka Tajemnic Różańcowych z podaniem intencji ogólnych, misyjnych oraz ważnych dla naszej wspólnoty. Róża Kobiet spotyka się na wspólnym Opłatku, kolędując przy wspólnym stole. Jest to grupa bardzo aktywna przy wszystkich uroczystościach parafialnych, jest pomocna przy budowie Kościoła Chrystusa Króla zarówno tego duchowego jak i materialnego.
W 2012 roku powstały nowa Róża Kobiet,
którym patronuje Św. Ojciec Pio oraz nowa Róża Mężczyzn, którym patronuje Św. Abp Zygmunt Szczęsny Feliński. Zelatorką nowej Róży Kobiet została Pani Aldona Kopyś, natomiast Zelatorem nowej Róży Mężczyzn został Pan Grzegorz Micek.

 duszpasterz grupy
ks. Stanisław Wątroba

Intencje Żywego Różańca

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.