Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

środa i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

  2022


Uroczystość św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2022 r.


 Wigilia Paschalna
16.04.2022 r.


 Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Scholka parafialna

 

TYM RAZEM SZCZAWNICA I PALENICA

30 września 2017 roku w piękną i słoneczną sobotę służba liturgiczna i schola wyjechała do Szczawnicy. To już kolejny wspólny wyjazd integracyjny przy finansowym wsparciu ks. proboszcza Stanisława.
Organizatorem górskiego wyjazdu był ks. Józef i s. Magdalena, którzy wraz z dziećmi i ich rodzicami poznawali Szczawnicę i jej górskie okolice.
Podziwiając piękne widoki, pod opieką przewodnika górskiego, dotarliśmy do schroniska pod Durbaszką, gdzie na świeżym powietrzu uczestniczyliśmy we  Mszy św. sprawowanej przez ks. Józefa. Po zejściu z górskich szczytów uwiecznieniem wycieczki był spacer w Wąwozie Homole, podczas którego podziwialiśmy uroki górskiego potoku i krajobrazu.
Umocnieni duchowo, pełni estetycznych wrażeń obcowania z naturą powróciliśmy do Krakowa. 

Galeria 


 Zimowe szaleństwo - 1 - 4.02.2017 


W dniach od 1 do 4 lutego dzieci i młodzież z naszej parafii wzięli udział w zimowisku w Zakopanem. Ministranci, lektorzy oraz dziewczynki ze scholi "Baranki Boże" pod opieką ks. Józefa i S. Magdaleny przez 4 dni wypoczywali i oddawali się zimowemu szaleństwu podziwiając przy tym piękne, ośnieżone Tatry.  (pełny tekst..)

 

 

Galeria


Wigilijne sianko - 18.12.2016

 

18 grudnia schola z naszej Parafii rozprowadzała sianko na stół wigilijny. 
Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd integracyjny podczas ferii zimowych.

Dziękujemy za hojność i wsparcie.


Galeria 


Spotkanie opłatkowe ministrantów i scholi - 17.12.2016  

Zbliżając się coraz bardziej do Cichej Nocy - do Narodzin Małej Dzieciny grupa scholi, Ministrantów i Lektorów spotkała się w salce na spotkaniu Opłatkowym. Jak w rodzinie odczytaliśmy fragment Pisma Świętego i złożyliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Na spotkaniu zaszczycił nas swoją obecnością Ks. Proboszcz Stanisław i skierował do nas wiele życzliwych i pięknych życzeń, dziękując za  posługę dzieci i młodzieży w naszej parafii. Był to wspólny czas radości i bycia razem w świątecznej już atmosferze.


Galeria


Sianko - 2016


Piękną tradycja wigilijną jest wkładanie pod biały obrus garstki siana. 
Ma to przypominać o tym, że Pan Jezus narodził sie w stajni na sianie. Jednocześnie siano ma zapewnić dobrobyt i pomyślność wszystkim mieszkającym w domu. Aby ta tradycja urzeczywistniała się w naszych domach, schola parafialna postanowiła przygotować sianko na stół wigilijny. Będzie ono rozprowadzane w najbliższą niedzielę 18 grudnia po każdej Mszy Św.
Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na wyjazd w czasie ferii zimowych.


Galeria 


Andrzejki - 26 listopada 2016


W sobotę 26 listopada odbyła sie zabawa andrzejkowa. Wzięły w niej udział scholanki oraz ministranci i członkowie naszej grupy młodzieżowej "Kostka". Przy rytmie tańców i różnych zabaw pożegnaliśmy stary rok liturgiczny. Jednocześnie był to czas naszej wspólnej integracji, dzielenia się radością i dobrym humorem. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu zabawa. Wszak już niedługo zakończy się Adwent i rozpocznie karnawał. Galeria 


Bal karnawałowy - 14.02.2015 r
W sali konferencyjnej 14.02.2015 /sobota/ grupa dzieci ze scholki parafialnej pod opieką Siostry Anieli Kołodziej i innych przyżywała niezwykły bal karnawałowy,. Zabawa trwała prawie cały dzień. Wszyscy świetnie się bawili i uczestniczyli w licznych konkursach i wesołych zabawach.


Galeria


SCHOLKA - A.D. 2014

SOBOTA 06. 09. 2014 r.

Pierwsza sobota września to już  tradycyjnie  o godz. 10.00 odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie scholi „Baranki Boże”. Na spotkaniu ks. proboszcz Stanisław Wątroba  uroczyście przedstawił nam s. Anielę Kołodziej oraz powitał wszystkich  przybyłych na spotkanie. Siostra Aniela Kołodziej, która przybyła z Rzeszowa  od  września jest Dyrektorką Przedszkola przy naszej parafii i wraz z księdzem wikariuszem ks. Rafałem Starzakiem poprowadzą  w tym roku scholkę parafialną. Siostra prowadziła w Rzeszowie scholkę parafialną i jak się pochwaliła, że tam zostawiła  bardzo liczną scholkę, którą przejęła znana nam dobrze siostra  Magdalena .Na pierwsze spotkanie przybyły zawsze gorliwe  animatorki muzyczne;

                                     ● Ania Piłat  
                                     ● Madzia Baran,  jak również najmłodsi
                                     ● Weronika Podres wraz z mamą
                                     ● Tomek Baran wraz z mamą

Ks. Proboszcz witając życzył s. Anieli Kołodziej podobnego sukcesu  w naszej parafii jak  w Rzeszowie oraz życzył wszystkim dużo radości i błogosławieństwa Bożego w śpiewaniu Panu Jezusowi Chrystusowi Królowi na Gotyku.

Zapraszamy do GALERII

 


SCHOLKA - A.D. 2013

Schola Dziecięca rozwija się i rośnie na chwałę Bożą. Co tydzień na spotkania przybywają nowe osoby i robi się coraz więcej Bożych Baranków. Wszystkie dzieci wykazują wiele samodyscypliny i wytrwałości, poświęcając swój wolny czas na naukę śpiewania piosenek religijnych i czynnego uczestnictwa we mszy św. Siostra Magdalena zrobiła nowe śpiewniczki aby każdy mógł mieć słowa piosenek i włączać się aktywnie do śpiewu. Pani Urszula, tak bardzo chętna do pomocy i wierna wszystkim spotkaniom, wyprała wszystkie pelerynki dla Scholi. Dołączyła do nas druga animatorka muzyczna – Madzia Baran, która już od drugiego spotkania dzielnie przyniosła gitarę i śmiało nam towarzyszy przygrywając piosenki razem z s. Magdaleną i Anią Piłat. Schola Dziecięca raduje i cieszy się ze spotkania z sobą. Dziewczęta i chłopcy – mamy ich już trzech, są w różnym wieku: od 6 do 14 lat, co nie przeszkadza im w utrzymywaniu dobrych kontaktów między sobą. Pamiętamy nawzajem o urodzinach wszystkich dzieci i wtedy każdy solenizant otrzymuje jakiś drobny podarunek… i często są też cukierki. Przyjmowanie dziewcząt i chłopców do Scholi odbywa się tylko na zasadzie chęci uczestnictwa. Nie sprawdza się ich słuchu muzycznego czy możliwości głosowych, a każdy chętny, który chce służyć Bogu swoim śpiewem, może zapisać się do Scholi. Ks. Proboszcz na każdej Mszy Św. dziecięcej przypomina o spotkaniach i zaprasza wszystkie dzieci do czynnego udziału w Parafii poprzez udział w śpiewie.

Dziękujemy Rodzicom, którzy tak chętnie przyprowadzają swoje pociechy na scholkę i czasami sami uczestniczą w próbie śpiewu.

Przed nami jeszcze dużo pomysłów, pomóż nam je zrealizować

Jeśli chcesz dobrze, pożytecznie, wesoło spędzić czas, poznać nowe koleżanki i kolegów – dołącz do nas!!! CZEKAMY NA CIEBIE! PRZYJDŹ!

 Sobota godz. 10.00 - próby śpiewu

Niedziela godz. 11.00 - Msza Święta - śpiew

Zapraszamy do GALERII


OPŁATEK –  SCHOLKA „BARANKI  BOŻE”  A.D. 2012

W sobotę, 7 stycznia 2012 r. na próbie scholki dziecięcej "Baranki Boże" odbyło się spotkanie opłatkowe. Oprócz składania sobie życzeń, łamania opłatkiem i śpiewania kolęd były również prezenty./  


Wszystkie chętne dzieci zapraszamy na próby
w każdą sobotę o godzinie 10.00 w salce przy byłej kaplicy.Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.