Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

środa i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

  2022


Uroczystość Bożego Ciała
16.06.2022 r.


 

Rocznica I Komunii Św.
15.05.2022 r.
 


I Komunia Św.
01.05.2022 r.

Plik video - skrót


 

Uroczystość św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2022 r.


 Wigilia Paschalna
16.04.2022 r.


 Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Informacje - 13 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
na 13 Niedzielę Zwykłą

27.06.2021 r.

 

Nabożeństwo czerwcowe odprawimy dzisiaj o godz. 17.30, zaś ostatnie w środę po Mszy świętej wieczornej.

Dzisiaj o godz. 19.00, będzie katecheza biblijna w Kościele przy zachowaniu restrykcji sanitarnych.

W czwartek jako pierwszy miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 18.00.

W piątek jako pierwszy miesiąca, spowiedź święta rano od godz. 6.30 – 7.00 i po południu od godz. 17. 00 – 18. 00. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona za naszych zmarłych, których wypominamy w ciągu całego roku, zaś po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych z Komunią świętą. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.30 zmianka tajemnic żywego różańca dla kobiet i mężczyzn, serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, że w czasie wakacji porządek Mszy św. w naszym Kościele nie ulega zmianie. Msze św. w niedzielę o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00; zaś w tygodniu rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

Od dzisiejszej niedzieli w naszym Kościele może przebywać 75 % wiernych nie licząc tych którzy są zaszczepieni a pozostała część może uczestniczyć na placu kościelnym tak, że 100% może uczestniczyć na każdej Mszy św. wypełniając obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

W kościele dalej zakrywamy usta i nos oraz dezynfekujemy ręce. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna bez zmian.

Rodzice mogą zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. które chodzą do różnych szkół w Krakowie. Pierwsza Komunia św. już tradycyjnie będzie w pierwszą niedzielę maja 2022 roku o godz. 12.30.

Szukając dobrego przedszkola o wartościach chrześcijańskich dla swoich dzieci, to są jeszcze trzy wolne miejsca w przedszkolu parafialnym św. Jana Pawła II i możemy je wykorzystać.

Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 26 sierpnia br. zwalnia ks. Józefa z naszej parafii i kieruje Go do parafii bł. Jerzego Popiełuszki na Złocieniu w Krakowie. Ze względu na wzrastającą liczbę parafian i nową szkołę, została złożona prośba do Ks. Arcybiskupa o dodatkowego księdza do naszej parafii. Niestety na skutek braku księży Ks. Metropolita kieruje księdza Józefa do nowej parafii z zachowaniem dalszej posługi kapelana Hospicjum.

Do parafii przychodzi nowy ks. Krzysztof Gil, który od 26 sierpnia podejmie posługę w naszej parafii jako wikariusz i katecheta na pełny etat w nowej szkole.

W intencji ks. Józefa będzie odprawiona Msza św. 25 sierpnia o godz. 18.00, już dzisiaj bardzo dziękujemy ks. Józefowi za pięcioletnią posługę w naszej parafii. Pomimo że będą to wakacje serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i parafian do wspólnej modlitwy w intencji ks. Józefa.

Dzisiaj we wszystkich parafiach w diecezji zbierane są ofiary do puszek na pomoc rodzinom w Nowej Białej, którzy na skutek pożaru zostali pozbawieni swoich domów mieszkalnych i gospodarczych. Za złożone ofiary poszkodowanym rodzinom z Nowej Białej wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.


 

 

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.