Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

środa i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

  2022


Uroczystość św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2022 r.


 Wigilia Paschalna
16.04.2022 r.


 Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Artykuły

Wydarzenia - 2017 v.2

Wydarzenia 2017 - część 2.

     
    POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW - 3.12.2017 R.    Galeria>>
     
 

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA - 26.11.2017 R.     Galeria>>

     
 

POMOC DLA  SZPITALA NA WYBRZEŻU KOŚCI SŁONIOWEJ W AFRYCE   Galeria>>

     
  WIZYTACJA KANONICZNA 14 - 15.10.2017 R.   Galeria>>
     
 

TYM RAZEM SZCZAWNICA I PALENICA 

30 września 2017 roku w piękną i słoneczną sobotę służba liturgiczna i schola wyjechała do Szczawnicy. To już kolejny wspólny wyjazd integracyjny przy finansowym wsparciu ks. proboszcza Stanisława. Organizatorem górskiego wyjazdu był ks. Józef i s. Magdalena, którzy wraz z dziećmi i ich rodzicami poznawali Szczawnicę i jej górskie okolice. Podziwiając piękne widoki, pod opieką przewodnika górskiego, dotarliśmy do schroniska pod Durbaszką, gdzie na świeżym powietrzu uczestniczyliśmy we  Mszy św. sprawowanej przez ks. Józefa. Po zejściu z górskich szczytów uwiecznieniem wycieczki był spacer w Wąwozie Homole, podczas którego podziwialiśmy uroki górskiego potoku i krajobrazu. Umocnieni duchowo, pełni estetycznych wrażeń obcowania z naturą powróciliśmy do Krakowa. 

Galeria

     
   

Poświęcenie różańców  - 01.10.2017 r.Galeria

   

 

   

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych

3 września 2017 r. podczas Mszy świętej dla dzieci o godzinie 11.00 Ks. Proboszcz Stanisław Wątroba pobłogosławił i poświęcił tornistry i przybory szkolne, które dzieci klas pierwszych przyniosły na tę Msze świętą rozpoczynająca nowy rok szkolny.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy: by pilnie uczyli się zdobywając jak najwięcej wiedzy, mieli wielu kolegów i koleżanek, pokochali swoją szkołę, poznawali życie i działalność Pana Jezusa, pogłębiali swoją wiarę oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nauki w szkole.

Galeria

   

 

 

Przyjęcie nowych ministrantów 

Z wielką radością 18 czerwca nasza wspólnota parafialna powitała w gronie Służby Liturgicznej 6 nowych ministrantów. Obrzęd przyjęcia miał miejsce podczas Mszy Św. o godz. 11.00 i dokonał go Ksiądz Proboszcz Stanisław Wątroba. 
Polecajmy w naszych modlitwach całą wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza, aby Pan Bóg darzył wszelkim potrzebnym błogosławieństwem i zapałem tych młodych ludzi, którzy chcą służyć przy ołtarzu.

 

Galeria

   

 

 

7 czerwca 2017 - Grill

Bliżej wakacji - 17 czerwca - dzieci i młodzież z naszej parafii - schola, służba liturgiczna, grupa młodzieżowa spotkali się na Grillu, aby z radością i pieśnią na ustach pożegnać rok katechetyczny 2016/17. Głównym Gospodarzem był ks. Proboszcz Stanisław Wątroba a sprawami organizacyjnymi zajął się ks. Józef i s. Magdalena. Każdy przyniósł coś dobrego… były wiec, nie tylko kiełbaski sponsorowane przez księdza Proboszcza ale również szaszłyki, chipsy i dużo słodyczy. Mogliśmy wspólnie pośpiewać, pobawić się przy tanecznej muzyce a na koniec spotkania zostały wręczone nagrody (książki) dla dzieci z scholii i ministrantów, którzy sumiennie chodzili na dyżury, próby i spotkania oraz godnie służyli przy ołtarzu. A dla wszystkich były również drobne upominki. Uwieńczeniem spotkania były słowa wdzięczności dla Księdza Proboszcza, ks. Józefa i s. Magdaleny za prowadzone przez nich spotkania formacyjne i za wspólnie spędzony czas. Szczególności bardzo dziękujemy Ks. Proboszczowi za pomoc materialną i duchową podczas tego roku szkolnego. Po grillu uczestniczyliśmy w Mszy świętej oraz procesji eucharystycznej. 

Galeria

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.