Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

środa i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

  2022


Uroczystość Bożego Ciała
16.06.2022 r.


 

Rocznica I Komunii Św.
15.05.2022 r.
 


I Komunia Św.
01.05.2022 r.

Plik video - skrót


 

Uroczystość św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2022 r.


 Wigilia Paschalna
16.04.2022 r.


 Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Artykuły

Wydarzenia 2014

Wydarzenia 2014

 

   

PRZEDSZKOLE im. ŚW. JANA PAWŁA II

 

W roku kanonizacji papieża św. Jana Pawła II, jako wotum wdzięczności za kanonizację naszego rodaka z pomocą Bożą i dobrych ludzi w poniedziałek 1 września 2014 roku zostało po raz pierwszy otwarte przedszkole parafialne im. św. Jana Pawła II przy Parafii Chrystusa Króla w Krakowie os, Gotyk. Przedszkole parafialne katolickie poprowadzą Siostry Rodziny Maryii wraz z nauczycielami.
Godzina 10.00 wpisuje się jako historycznapierwsi rodzice wraz z dziećmi przekroczyli drzwi nowego przedszkola. Siostry zakonne wraz z nauczycielami oraz ks. Proboszczem z otwartym sercem powitali pierwszych przybyłych przedszkolaków wraz z ich rodzicami. Dzieci zapoznały się z siostrami i paniami oraz oczywiście z przedszkolem. Dzień pierwszy minął pełen radości i niezapomnianych wrażeń dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Siostry i nauczyciele oraz ks. Proboszcz , śpiewem i wspólnymi zabawami rozweselali nie tylko dzieci ale i rodziców. Ks. Proboszcz wraz siostrami, dziećmi i rodzicami odmówili wspólną modlitwę, po czym udzielił wszystkim specjalnego błogosławieństwa życząc dzieciom , rodzicom, nauczycielom i siostrom dużo zdrowia, słonecznych dni i wszelkiego błogosławieństwa na każdy dzień nowego roku szkolnego i katechetycznego.

(Galeria)

 

PIELGRZYMKA - CZERNA 21 LIPCA 2014 R.

W sobotę 21 LIPCA 2014 r. na uwięczenie całego roku Duszpasterskiego pojechaliśmy wraz z s. Magdaleną i ks. Rafałem do Czernej, a dokładnie do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz Klasztoru Karmelitów Bosych. Po mszy świętej ,w której czynnie braliśmy udział, udaliśmy się wraz z przewodnikiem Ojcem Przeorem Leszkiem na zwiedzanie Klasztoru. (więcej...)

(Galeria)

   

ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA 
I ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACJI - 26 CZERWCA


 Na zakończenie  Oktawy Bożego Ciała we czwartek Baranki Boże licznie zgromadziły się na Mszy Św. aby dziękować Bogu za Rok Formacji. Podczas Mszy Św. Weronika i Asia zaśpiewały Psalm. Po Mszy św., wokół Kościoła odbywała się procesja z Najświętszym Sakramentem. Podczas Mszy ks. Proboszcz poświęcił wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Na zakończenie uroczystości ks. Proboszcz bardzo dziękował wszystkim dzieciom za uczestnictwo w nabożeństwach, za śpiew podczas Eucharystii, za służbę przy Ołtarzu Ministrantom. 
Wyróżnił pięknymi albumami wszystkie dzieci, które zdobyły najwięcej punktów tzn. dzieci, które najbardziej udzielały się w życiu parafii przez cały rok:
Anię Piłat
Madzię Baran
Amelkę Wróbel
Martę Murańską
Gabrysię Ligenzowską
oraz ministrantów a na koniec ks Proboszcz obdarował wszystkie dzieci słodkościami i cukierkami. Jak również wszystkie dzieci otrzymały specjalną nagrodę: Misericordyne
Nie zabrakło również podziękować od młodzieży parafialnej dla samego ks Proboszcza,  ks.Rafała i s.Magdaleny.  

   

PIELGRZYMKA DZIECI ROCZNICOWYCH
WRAZ Z RODZICAMI I KS. PROBOSZCZEM
DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ 
I WADOWIC MIASTA ŚW. JANA PAWŁA II

Takie pielgrzymki zwykle organizuje się dla dzieci komunijnych, my natomiast po udanej pielgrzymce komunijnej w 2013 do Zakopanego , Bachledówki i Ludźmierza, jako rodzice wraz z ks. proboszczem postanowiliśmy z dziećmi rocznicowymi udać się tym razem do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w sobotę 14 czerwca 2014 roku.(...)

Kalwaria to miejsce pielgrzymów z całej Polski i spoza granic. Dzieci, młodzież, dorośli, rodzice, nauczyciele, kapłani to sprawiało wrażenie jakby było wielkie Święto Kościoła, a to tylko Matka Kalwaryjska z Cudownego Obrazu zaprasza swoje dzieci na spotkanie modlitewne.( więcej)

(Galeria)

     

GRILL Z OKAZJI DNIA DZIECKA - 30 maja 2014 r.

W sobotę 30 maja 2014 u państwa Baran został zorganizowany grill dla scholi  Baranki Boże, oraz Ministrantów z okazji Dnia Dziecka . 
S. Magdalena i Ania Piłat zorganizowały fantastyczne zabawy i tańce przy muzyce .
Swoją obecnością zaszczycił nas ks. Proboszcz , który przybył z upominkami dla dzieci .Za tę wizytę z całego serca bardzo, bardzo dziękujemy.
Gdy grillowanie dobiegło końca ciężko było nam się ze sobą rozstawać.

  (Galeria)

   

30 rocznica święceń kapłańskich - 20.05.2014 r.

Czcigodny Księże Proboszczu

Z okazji pięknego Jubileuszu 30-tej rocznicy Twoich święceń kapłańskich 
 Rada Parafialna i cała  nasza parafia składa Ci najserdeczniejsze życzenia.  
Życzymy Ci, drogi Księże Proboszczu, prawdziwie duchowego przeżycia Jubileuszu, 
aby Dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. 
Niech Jezus Chrystus, wraz z mocą przemiany chleba i wina, 
daje Ci moc przemiany ludzkich serc. 
Niechaj Najświętsza Maryja Panna, wstawia się za Tobą u Boga, 
na dalsze lata sprawowania trudnych kapłańskich obowiązków. 
Dziś modlimy się o tę szczególną łaskę. 
Niech to szlachetne powołanie i sianie ziaren Prawdy Bożej 
przyniesie zadowolenie, radość i satysfakcję 
z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi życiowej.

 Szczęść Boże

 

   

ZAKOPANE  14 - 15.02.2014

W piątek 14 lutego grupa dziewcząt i chłopców ze Scholi Dziecięcej, oraz Ministranci z naszej  parafii wraz z siostrą Magdaleną i ks. Rafałem udali się na dwudniową  wycieczkę do Zakopanego. (więcej...)

(GALERIA)

 

 

SCHOLKA PARAFIALNA - A.D. 2014

Schola Dziecięca rozwija się i rośnie na chwałę Bożą. Co tydzień na spotkania przybywają nowe osoby i robi się coraz więcej Bożych Baranków. Wszystkie dzieci wykazują wiele samodyscypliny i wytrwałości, poświęcając swój wolny czas na naukę śpiewania piosenek religijnych i czynnego uczestnictwa we mszy św.(więcej...)

(GALERIA)


   

SPOTKANIE OPŁATKOWE                                                          

 

PARAFIA CHRYSTUSA KRÓLA - KRAKÓW 
06 STYCZNIA 2014 R
.

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.