Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

środa i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

  2022


Uroczystość św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2022 r.


 Wigilia Paschalna
16.04.2022 r.


 Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Artykuły

Wydarzenia 2015

Wydarzenia 2015

 

   

Poświęcenie pojazdów - św. Krzysztofa

Jak co roku z okazji Świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących odbyło się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Kierowcy otrzymali wizerunek św. Krzysztofa wraz z modlitwą i z błogosławieństwem a następnie z Bożym błogosławieństwem wyruszyli w dalszą codzienną podróż.

(Galeria)
 

   

Pielgrzymka do Kalwarii i Wadowic

Już w tradycji jest że dzieci komunijne ich rodzice wraz z ks. proboszczem udają się w pielgrzymce dziękczynnej do miejsc świętych. W tym roku 13 czerwca 2015 roku pielgrzymowaliśmy do Kalwarii i Wadowic- miasta papieskiego. 
W Kalwarii została odprawiona Msza św. dziękczynna za dzieci ich rodziców i całą parafię. Dzieci oraz ich rodzice po Mszy św. zostały zawierzone specjalnym aktem Matce Bożej Kalwaryjskiej, która tam czuwa, króluje i uzdrawia. W programie było zapoznanie się z całą Kalwarią z przewodnikiem kalwaryjskim. Zmęczeni upałem i wysoką górą „Golgota”, dotarliśmy do Kaplicy Ukrzyżowania i Grobu Pana Jezusa. 
Z Kalwarii pielgrzymowaliśmy do Wadowic miejsca Św. Jana Pawła II, gdzie wszystko się zaczęło. W Kaplicy Św. Rodziny w której był ochrzczony Jan Paweł II modliliśmy się i dziękowali za każdy cud sakramentu Chrztu świętego. 

(Galeria)

 

   

Uroczystość Bożego Ciała

W czwartek 4 czerwca 2015 r w naszej parafii Chrystusa Króla w Krakowie na os. Gotyk o godz 11.00 odbyła się Msza Św. a po niej procesja z okazji Uroczystości Bożego Ciała. Wszyscy parafianie i goście pięknie i licznie uczestniczyli w uroczystości liturgii ku czci Najświętszego Sakramentu, a scholka parafialna pod opieką s. Anieli głośno podkreślała uroczystość śpiewem przy każdym Ołtarzu.

(Galeria)

 

 

Wycieczka do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Krakowie

Na początku maja dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Krakowie. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z codzienną pracą w zawodzie strażaka. Dzięki uprzejmości strażaków dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska samochodów strażackich, umundurowania strażaka i sprzętu pożarniczego.

(Galeria)


   

Triduum Paschalne

 

Dziękujemy wszystkim parafianom za udział w rekolekcjach wielkopostnych, w drogach krzyżowych, gorzkich żalach oraz w Triduum Paschalnym. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, służbie liturgicznej, wszystkim starszym grupom parafialnym za wszelką pomoc w procesji rezurekcyjnej, dziękujemy mężczyznom za niesienie baldachimu, Paniom za niesienie Figury Chrystusa Króla oraz obrazu św. Arcybiskupa Zygmunta Felińskiego. Dziękujemy Panu Kościelnemu i Panu Organiście.

(Galeria)

 

 

Niedzielę Palmową 29.03.2015 r.

W dniu dzisiejszym obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. czytanie Męki Pańskiej i poświęcenie palm. Uroczysta procesja odbyła się o 11.00.(Galeria)


   

Pierwsza wizyta duszpasterska ks. Proboszcza Stanisława Wątroby i poświęcenie naszego przedszkola - 22.01.2015 r  

 

W tym dniu odwiedził nas ks. Proboszcz z kolędą. Dzieci oczekiwały gościa  z niecierpliwością. Po wspólnej modlitwie i ucałowaniu krzyża nastąpiło poświęcenie całego przedszkola przy wspólnym śpiewaniu kolęd. Na koniec była krótka pogadanka ks Proboszcza z przedszkolakami oraz rozdanie pięknych obrazków jako pamiątki z kolędy.

(Galeria)

 

   

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU - 16.01.2015 r.

W piątkowe popołudnie, dokładnie o godzinie 1515 rozpoczęło się długo przygotowywane przedstawienie jasełkowe pt. „Pokłon dla Bożej Dzieciny”. W rolach Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów, Pasterzy i Królów wystąpiły dzieci z obu grup przedszkolnych „Pszczółek i „Motylków”.(więcej...)

(Galeria)

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE - 06.01.2015 R.

W  Uroczystość Trzech Króli  06.01.2015 roku  o godz. 18.00, została odprawiona Msza święta  za  wszystkie starsze grupy działające przy parafii. Po zakończonej Mszy św. w Kościele, przeszliśmy do sali konferencyjnej, gdzie odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe oraz kolędowanie wszystkich starszych grup parafialnych takich jak; Rada Parafialna, Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn, Grupa Charytatywna, Wspólnota „Margaretki”, Akademia Złotej Jesieni, Zespół Dekoratorski, Krąg Biblijny.

Rozpoczynając wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii, który opowiadał o narodzeniu Pana Jezusa. Ks. proboszcz Stanisław Wątroba, złożył  wszystkim zebranym życzenia oraz podziękował za współpracę w tworzeniu i budowaniu Kościoła duchowego i materialnego. (więcej...)

(Galeria

Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.