Company Logo
Korzystając z tej formy współpracy jaką daje internet dla wszystkich, którzy szukają Boga w swoim życiu i chcą z radością spełniać jego wolę oraz trwać we wspólnocie parafialnej, jak również przeglądającym tę stronę życzę wszelkiego dobra, a dobry Bóg - Chrystus Król niech darzy pokojem i błogosławi na każdy dzień.

W skrócie

Msze święte
Niedziela i święta
8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00
Dni powszednie
7.00, 18.00

 

Kancelaria parafialna

poniedziałek i czwartek
godz. 16.00 - 17.00

środa i sobota
godz. 8.00 - 10.00


Parafia Chrystusa Króla
al.29 Listopada 195,
31‑241 Kraków
tel. (12) 418 34 35

więcej informacji

Z życia parafii

 

  2022


Uroczystość Bożego Ciała
16.06.2022 r.


 

Rocznica I Komunii Św.
15.05.2022 r.
 


I Komunia Św.
01.05.2022 r.

Plik video - skrót


 

Uroczystość św. Stanisława
Imieniny ks. Proboszcza
08.05.2022 r.


 Wigilia Paschalna
16.04.2022 r.


 Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.W związku ze zniesieniem ograniczeń serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych w naszym kościele.

 Pamiętajmy, że istnieje możliwość dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła.


 

Artykuły

Wydarzenia 2016

Wydarzenia 2016 

   


Wigilijne sianko - 18.12.2016

 

18 grudnia schola z naszej Parafii rozprowadzała sianko na stół wigilijny. 
Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd integracyjny podczas ferii zimowych. Dziękujemy za hojność i wsparcie.

Galeria >>>

 


Spotkanie opłatkowe ministrantów i scholi - 17.12.2016

​Zbliżając się coraz bardziej do Cichej Nocy - do Narodzin Małej Dzieciny grupa scholi, Ministrantów i Lektorów spotkała się w salce na spotkaniu Opłatkowym. Jak w rodzinie odczytaliśmy fragment Pisma Świętego i złożyliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Na spotkaniu zaszczycił nas swoją obecnością Ks. Proboszcz Stanisław i skierował do nas wiele życzliwych i pięknych życzeń, dziękując za  posługę dzieci i młodzieży w naszej parafii. Był to wspólny czas radości i bycia razem w świątecznej już atmosferze.

Galeria >>>

   

 

Roraty 2016

Przeżywamy Roraty - czas radosnego adwentowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. 
Serdecznie zapraszamy na roraty dzieci z lampionami, młodzież i starszych. Niech nie będzie w naszej parafii takiej rodziny, która ani raz nie byłaby na roratach w tym roku.

 

Roraty odprawiane są codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 8.00. 

 

Galeria >>>

   

Św. Mikołaj - 10 grudnia 2016

Jak co roku do wszystkich grzecznych dzieci przyszedł Św. Mikołaj. 

Nie mógł więc ominąć także naszej scholi i naszych ministrantów (bo przecież  byli bardzo grzeczni... :). 
W sobotę 10 grudnia o godz. 14.00 Św. Mikołaj zapukał do drzwi naszej salki. Przyniósł ze sobą cały wór pięknych prezentów. Wszystkie dzieci i młodzież otrzymali w prezencie "małe co nie co". Co więcej, paczki otrzymali także ks. Proboszcz, Ks. Józef i s. Magdalena. Wszystkie dzieciaki zapewniły Świętego Mikołaja, że nadal będą gorliwie służyć Panu Bogu i ludziom w kościele. Trzymamy ich za słowo.

Galeria >>>

   

Sianko - 2016

Piękną tradycja wigilijną jest wkładanie pod biały obrus garstki siana. 

Ma to przypominać o tym, że Pan Jezus narodził sie w stajni na sianie. Jednocześnie siano ma zapewnić dobrobyt i pomyślność wszystkim mieszkającym w domu. Aby ta tradycja urzeczywistniała się w naszych domach, schola parafialna postanowiła przygotować sianko na stół wigilijny. Będzie ono rozprowadzane w najbliższą niedzielę 17 grudnia po każdej Mszy Św.
Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na wyjazd w czasie ferii zimowych.

Galeria >>>

   

Andrzejki - 26 listopada 2016

 

W sobotę 26 listopada odbyła sie zabawa andrzejkowa. Wzięły w niej udział scholanki oraz ministranci i członkowie naszej grupy młodzieżowej "Kostka". Przy rytmie tańców i różnych zabaw pożegnaliśmy stary rok liturgiczny. Jednocześnie był to czas naszej wspólnej integracji, dzielenia się radością i dobrym humorem. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu zabawa. Wszak już niedługo zakończy się Adwent i rozpocznie karnawał. 

Galeria >>>

   

Odpust Chrystusa Króla

20 listopada 2016 roku w naszej parafii obchodziliśmy Uroczystość Odpustową ku czci Chrystusa Króla.

O godz. 12.30 została odprawiona uroczysta suma odpustowa z procesją, której przewodniczył nowy proboszcz z Michałowic, ks. Wiesław Kiebuła. Ks. Wiesław był pierwszym wikariuszem w naszej parafii. Podczas liturgii odpustowej homilię wygłosił sercanin ks. Zygmunt Żaczek.

Uwieńczeniem sumie odpustowej było wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa z aktem zawierzenia i przyjęcia Chrystusa Króla w nasze życie. Po procesji odśpiewaliśmy Te Deum dziękczynne za konsekrację naszego Kościoła, która miała miejsce 10 września 2016 roku. 


Galeria >>>

   

Uroczyste odnowienie i przyjęcie do służby liturgicznej ołtarza

13 listopada 2016 r  w naszej parafii na Mszy Św. o godz. 11.00 przyjęliśmy do scholi nowe dziewczynki, a pozostałe odnowiły swoje przyrzeczenia. Ks. Proboszcz poświecił dla nich nowe, piękne stroje, w których dziewczynki będą występować podczas liturgii. Oprócz scholanek, które śpiewały w czasie Eucharystii, w uroczystości wzięli udział także nasi ministranci i lektorzy. Oni również odnowili swoje przyrzeczenia liturgicznej służby ołtarza. Odpowiadające na wezwanie Ks. Proboszcza: Króluj nam Chryste! - zawsze i wszędzie! -  potwierdzili, że nadal pragną służyć Jezusowi Chrystusowi, który jest naszym Królem i Panem.

Podczas Mszy św. nie zabrakło dzieci i rodziców z naszego Przedszkola, którzy uczestniczyli w comiesięcznej Mszy św. Przedszkola. Warto podkreślić, że kilka dziewczynek z przedszkola bierze czynny udział w scholi. Personel Przedszkola i Rodzice włączyli się w oprawę Liturgiczną Mszy Św. Na zakończenie Mszy Św. w związku z uwieńczeniem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, schola zatańczyła taniec do Hymnu ŚDM – Błogosławieni Miłosierni. Po Mszy Św. dziewczęta i chłopcy zostali obdarowani pysznymi cukierkami. Za uszycie nowych alb dziękujemy Pani Adriannie z naszego przedszkola.

 Dzięki Ci, Panie za Dar naszych scholanek i Ministrantów, za ich rodziców i rodziny zatroskane o duchowy rozwój swych dzieci.

Św. Janie Pawle II i  Św. Cecylio... módlcie się za nami! 

Galeria >>>

   

Wyjazd do Zakopanego 

Dnia 8 października 2016 roku w sobotę odbyła się wspólna pielgrzymka zorganizowana przez ks. Wikarego Józefa oraz Siostrę Magdalenę. Uczestnikami byli głównie ministranci oraz dzieci ze scholki Parafii Chrystusa Króla. Rodzice również byli mile widziani. Celem pielgrzymki był wyjazd w góry. Już po drodze okazało się, że polską złotą jesień zostawiliśmy w Krakowie, bo w Zakopanem zastaliśmy pełną białego puchu zimę. Mimo dobrego przygotowania, ciepłych ubrań i odpowiednich butów, śnieg sięgający dzieciom do kolan wszystkich nas zaskoczył, ale też zachwycił. Przygotowani więc na każdą pogodę, pełni dobrego humoru wyruszyliśmy w górską wędrówkę, której celem było zdobycie Rusinowej Polany. 

 

Po drodze dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. Była to szczególna Msza, góralska, podczas której trzy dziewczynki otrzymały chrzest święty. Ks. Józef koncelebrował tę Mszę św., a o oprawę muzyczną zadbała nasza Siostra Magdalena ze scholką. W tym miejscu należy pochwalić całą grupę dzieci za wzorowe  zachowanie, które dostrzegli inni uczestnicy tej Mszy św. (...)

(Pełny tekst relacji z pielgrzymki)

Galeria >>>

 

Konsekracja kościoła

Tam gdzie jest biskup, tam gromadzi się Kościół zbudowany z żywych kamieni. Tym bardziej, że jest to rok Bożego Miłosierdzia oraz 15-sto lecie naszej parafii Chrystusa Króla i uroczysta konsekracja tej świątyni i przy tylu wydarzeniach kościelnych, obecność dzisiejsza ks. Kardynała Stanisława Dziwisza wśród nas jest zapewne tym, co stanowi naszą jedność. Bardzo serdecznie dziękuję księże Kardynale za wmurowanie kamienia węgielnego w 2010 roku i za uroczystą konsekrację tej świątyni w dniu dzisiejszym, dziękuję serdecznie, że byłeś i że jesteś dzisiaj z nami „Bóg zapłać”.

Więcej na zakładce "Konsekracja kościoła" >>>

 

ŚDM 2016 w naszej parafii

Komunikat dotyczący podziękowania Komitetowi Parafialnemu Światowych Dni Młodzieży!

W imieniu Parafialnego Komitetu Światowych Dni Młodzieży pragnę serdecznie podziękować wszystkim rodzinom, które przyjęły i ugościły pielgrzymów przybyłych do naszej Parafii. 56 rodzin przyjęło do swoich domów 160 pielgrzymów z krajów Afryki Środkowej i Europy. Serdecznie dziękuję również rodzinom, które wyraziły chęć przyjęcia pielgrzymów, którzy mieli gościć w naszej Parafii, ale z powodu braku wizy nie przyjechali na ŚDM.

Serdecznie dziękuję osobom, które razem ze mną zaangażowały się w organizację przyjazdu i opiekę nad pielgrzymami. Szczególne podziękowania kieruje do młodych wolontariuszy pod kierunkiem Sebastiana Budzowskiego za całodzienną opiekę nad pielgrzymami. Dziękuje panu Piotrowi Baranowi i Ani Piłat za doskonałe tłumaczenie z języka francuskiego. Dziękuję również Kasi i Beacie Celary za pomoc w rozlokowaniu pielgrzymów w rodzinach oraz prowadzenie korespondencji w języku angielskim. Dziękuje pozostałym członkom komitetu za zaangażowanie i pomoc. Jestem przekonana, że zadowolenie pielgrzymów, ich wdzięczność i niesamowita atmosfera, jaka panowała w czasie ich pobytu jest dla nas wszystkich największą nagrodą.

Przewodnicząca Komitetu Parafialnego - Ewa Celary. 

 

Człowiek Roku 2015 - Ks. Stanisław Wątroba

Wśród tegorocznych laureatów znalazł się nasz Ksiądz Proboszcz Stanisław Wątroba. 
Jak podają organizatorzy, Ksiądz Proboszcz to: "Człowiek - społecznik, który pokazuje jak wiele można zrobić na małym osiedlu w wielkim mieście. Walczy o sprawy istotne dla mieszkańców, m.in. komunikację - wywalczył uruchomienie linii 169 z osiedla, drogi, szkołę. Stworzył przedszkole w siedzibie dawnej kaplicy (zanim powstało przedszkole sale były wykorzystywane do zajęć sportowych dla dzieci i dorosłych) i wiele innych. Jako człowiek jest niezwykle skromny, z dużym szacunkiem traktuje innych ludzi bez względu na ich relacje z kościołem czy wiarą. To także osobowość, która zaprzecza obrazowi księdza rozpowszechnianemu przez media. Takich ludzi warto pokazywać jako wzór. Taka jest też rola kapłana, przez wielu pewnie już zapomniana." 

Ksiądz Proboszcz w wyniku głosowania zajął 3 miejsce w Krakowie i awansował do kolejnego finałowego etapu, gdzie spośród wszystkich 51 kandydatów z Małopolski otrzymał 5111 głosów zajmując zaszczytne 11 miejsce.

Gratulujemy! Życzymy sił do dalszej owocnej pracy.

 

Niedziela Palmowa - 20 marca 2016 r.

20 marca 2016 w naszej parafii o godz 11.00 odbyła się  Msza święta z procesją i  uroczystym wejściem z palmami wielkanocnymi do kościoła. 

Po nabożeństwie ks. Proboszcz, wraz z ks. Rafałem dokonali wyboru najwyższych i najładniejszych ozdób wielkanocnych zrobionych oczywiście własnoręcznie przez dzieci. Rywalizacja była wielka, gdyż palmy były cudowne. Każdy uczestnik za włożony trud i chęć zrobienia i zdobienia gałązek wierzbowych  czyli pięknych palm wielkanocnych otrzymał nagrodę.

(Galeria)

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE - 06.01.2016 R.

W kalendarz większych wydarzeń wpisuje się co roku wspólny opłatek i kolędowanie starszych grup parafialnych który ma miejsce w Uroczystość Trzech Króli. Sala konferencyjna zapełniła się uczestnikami po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00. Wszyscy którzy odpowiedzieli na zaproszenie byli mile witani przez ks. Proboszcza.
Tradycyjnie spotkanie opłatkowe rozpoczęto kolędą „Wśród nocnej ciszy...” - następnie odczytano fragment Ewangelii opowiadającej o narodzeniu Pana Jezusa. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii ks. Proboszcz Stanisław Wątroba złożył życzenia wszystkim przybyłym na spotkanie i podziękował za współpracę w tworzeniu i budowaniu wspólnoty Chrystusa Króla. W dalszej kolejności wszyscy składali życzenia nawzajem, łamiąc się opłatkiem, aby nikogo nie pominąć z uczestników. Rozpoczęło się kolędowanie wspólne, nie zabrakło skromnego posiłku wigilijnego; barszczu czerwonego z uszkami i ciasta, które smakowało każdemu. 
Ks. Proboszcz dziękując za obecność podzielił się planami na najbliższy rok i życzył aby ten następny rok 2016 był jeszcze owocniejszy dla całej parafii, w perspektywie Konsekracji Kościoła w 15 roku erygowania parafii Chrystusa Króla .

(Galeria)


Liturgia dnia

Triduum i Rekolekcje

 

 

2021 r.

Rekolekcje 
Wielkopostne
 

Zapraszamy


 2020 r.

Triduum
Paschalne
i
Rekolekcje 
Wielkopostne
online

Zapraszamy


 

Domowa Droga Krzyżowa

 

 

ZAPRASZAMY

Linki

 

 


 

 

 Contribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: hosting personal turnkey reseller web hosting Valid XHTML and CSS.